SON HABERLER

Conchita’nın Zaferi

AP4_7921

Photo. Andres Putting

Bizim klasik bir haber sitesi olmadığımızı bizi takip ediyorsanız siz de biliyorsunuzdur. Bu yüzden size Conchita Wurst’un Eurovision 2014’ü kazandığını belirten bir yazı yazmamış olmamızı da anladığınızı düşünüyorum.

Eurovision’da her fan ülkesizdir. Tabii ki herkes kendi ülkesini destekliyor ama hep diğer favorilerinin ülkesini de kendi vatanı gibi destekler. Bunun politik hiç bir yanı yok. Zaten Eurovision’da işimiz gücümüz müzik!

Bizim site olarak orada en çok desteklediğimiz ülkelerden biri Avusturya’ydı. Conchita’ya bizim ülkemizi temsil ediyormuşcasına bağlandık ve kabul ettik.

İzleyenlerin bileceği gibi 2. yarı finalin sonuçları açıklanırken son ülkeye kadar Avusturya çıkmamıştı. İşte biz o anlarda kalp krizine .ok yakındık. Öyle ki Danimarka haber sitesi Ekstra Bladet basın merkezinde final sonuçları açıklanırken verilen tepkileri kameraya kaydetmiş ve bakın video’nun sonunda site ekibimiz Avusturya’nın finale çıkışına nasıl seviniyor 🙂

Ekstra Bladet

Günlüğümüzün 7. bölümünde de yazdığımız gibi; “Avrupa’nın eşcinselliğe bakışının fazlasıyla değiştiğini ve artık ayrımcı insanların, toplumun bu dünyada geride kaldığını bize gösterdiği için, kendi olduğu için ve insanlara kendini olmak istediği gibi kabul ettirdiği için çok içten bir şekilde Conchita’ya teşekkür ediyorum ve tebrik ediyorum!”

Kendin olmak hiç bu kadar harika olmamıştı!

Birinci olduğu için çok mutluyuz ve çok tebrik ediyoruz!

About Kemal Can Arat (392 Articles)
Yaş: 26 Şehir: Viyana Bulunduğu Eurovisionlar: 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019
Contact: Website

Yorum bırakın

Email adresiniz gözükmeyecek.


*


Top