SON HABERLER

Eurovision’dan Uzak Kalmayın! 2

Vienna2015_logo

Eurovision’dan uzak mı kaldınız? Takip etmek de zorluk mu çekiyorsunuz? Merak etmeyin Eurovision’dan uzak kalmayın serimiz devam ediyor!
işte son gelişmeler!!

LUXEMBOURG GERİ Mİ DÖNÜYOR?

2 hafta önce çıkan dedikodular doğrultusunda Luxembourg’un 1994ten beri ilk kez katılacağı söyleniyor!

Eurovision tarihinin en iyi şarkılarını yapmış olmalarını bırakın 5 birinciliği olan Luxembourg’un geri dönebilme ihtimali bizi çok heyecanlandırıyor!

Bu şarkıyı yapan ülkeden kime zarar gelebilir ki?

France Gall – Poupee de cire, Poupee de son:

DANSK MELODİ GRAND PRİX’DEN LOGO DEGİSİMİ

2009’dan beri aynı logoyu kullanan Danimarka ulusal finali Dansk Melodi Grand Prix Twitter’dan duyurdukları gibi logolarını değiştirdiler.

Üç tane yıldızdan meydana gelen logoları çevresi ışık dalgalarıyla çevrili olan bir halka şekline çevirildi. DR genel müdürü Jan Lagermand “Yeni logo hem modern geleceğe bakan hem de uzun yıllar kullabileceğimiz bir logo” şeklinde açıklamada bulundu. Ayrıca logo için bu senenin sloganı “Drommen lever” yani “Düşer yaşar” yazısı oldu.

dansk-melodi-grand-prix

2009-2014

b08baovieaaa3eg-large

2015

İTALYA SANREMO’YA GERİ DÖNÜYOR

İtalya’nın 2011 yılında Eurovision’a dönüşüyle birlikte sanatçı seçimlerini -tabiri yerindeyse Eurovision’un babası diyebileceğimiz- Sanremo Festivali’yle yapıyor. Ancak geçtiğimiz sene İtalya görevlendirme yöntemini denemişti ve kanalın seçimiyle bu kişi Emma Marrone olmuştu. Bu sene Sanremo Festivali’nin yayınlanan kuralları arasında ‘Campioni’ (kendini daha önce sanatçı olarak kanıtlamış veya yarışmaya daha önce katılmış profesyonel sanatçıların bölümü) kategorisinde yarışan ve bu yarışı kazanan kişi direkt olarak Eurovision’da da ülkesini temsil etme hakkına sahip olacak. Ancak sanatçı yarışmaya gitmek istemezse jüri kendi kriterlerine uygun olan yarışmacıyı Eurovision’a gönderecek. Seçilen kişi istediği şarkıyla ve dille katılabilecek Eurovision’a. Yarışma 10-14 Şubat arası gerçekleştirilecek.

Eğer bu kural geçen sene de geçerli olsaydı büyük ihtimalle Eurovision 2014 İtalya temsilcisi olarak Arisa’yı izleyecektik.

Melodi-Grand-Prix-2014

NORVEC’TEN ORKESTRAYA DÖNÜS!

 

Norveç ulusal kanalı NRK , Eurovisionun 60. yılını kutlamak amacıyla 14 Mart’da büyük bir şov yapmaya hazırlanıyor. NRK’nın genel müdürü 14 Mart akşamı büyük bir parti gecesi olacağının sözünü verdi!

Bu sene Orkestrayı geri getiriyoruz!

1960 – 1998 yılları arasında Melodi Gran Prix’de orkestra kullanılıyordu. Şimdi 17 yılın ardından entrümanlar tozlu raflarından kaldırılıyor ve MGP sahnesine taşınıyor!

14 Mart’taki şovu heyecanla bekliyoruz!

IRLANDA’DAN ULUSAL FİNAL DEGİSİKLİGİ!

0002d3b3-288
Geçtiğimi senelerde Eurovision’da başarı elde edemeyen İrlanda, sorunun ülke seçim sisteminde olduğunu düşünmüş olsa gerek ki yarışma formatını değiştirmeye karar verdiler. Yapımcı Michael Kealy, açık seçim yapmaya karar verdiklerini kendine güvenen Viyana’da en iyi dereceyi alabileceğini düşünen en iyi söz yazarları ve şarkıcıları duymak istediklerini açıkladı.
Irlanda en son bu yöntemi 2009 ve 2010’da kullanmıştı.
kendine güvenen yazar ve şarkıcıları 31 Ocak’a kadar bekliyorlar! Siz de onlardan biri olduğunuzu düşünüyorsanız buraya tıklamanız ve kuralları okumanız yeterli.

About Kemal Can Arat (392 Articles)
Yaş: 26 Şehir: Viyana Bulunduğu Eurovisionlar: 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019
Contact: Website

Yorum bırakın

Email adresiniz gözükmeyecek.


*


Top