SON HABERLER

Eurovision’dan Uzak Kalmayın!

Vienna2015_logo

Açıklanan temsilciler, dedikodular, ön görüler derken Eurovision mevsimini resmen açmış bulunuyoruz.

Biz de isterdik ki her yeni haber çıkınca direkt olarak sizlerin önüne sunalım ama kabul edersiniz ki bizler de birer insanız. Aklımız fikrimiz Eurovision olabilir ancak tek işimiz ne yazık ki bu değil. Olsaydı sanırım bu sitenin güncellenmesi her dakikada bir olurdu. Umarım dürüstlüğümüz sizi rahatsız etmemiştir.

Siz her şeyi öğrenene kadar biz de bu yazı dizisine devam edeceğiz! ilk günün haberleri Eurovision mevsiminin asıl canlanmasının kaynağı yılın ilk yarışmacıları elbette!

Hazır mısınız?

 

Yılın ilk açıklanan yarışmacısı Karadağ’dan Knez oldu!

Knez Eurovision’a katılacağını öğrendiğinde şaşırmadığını çünkü herkesin onun nasıl tutkulu bir Eurovision fanı olduğunu bildiğini ve deneyimi ve bilgisiyle Karadağ’ı en iyi şekilde en iyi şarkıyla temsil etmek istediğini söyledi. Knez’in tarzı tam bir Balkan sanatçısında bulunacak her şeye sahip. O yüzden açıkçası ben pek bir yüksek performans beklemiyorum. Her şey bir yana Donna isimli şarkısı ingilizcedeki “guilty pleasures” deyimine tam örnek. En azından benim için!

Ve yılın ilk şarkısı Makedonya’dan Daniel Kajmakoski’nin söylediği Lisja Esenski!
Açıkçası Tamara Todevska kazanamadığı için biraz üzgünüm. Geçen sene tanıma fırsatı bulduğum için bunu ne kadar istediğini ve hak ettiğini biliyorum o yüzden de Daniel açısında içim pek rahat değil. Şarkı kötü mü? Hayır ama Eurovision’a uygun değil. Belki ingilizce yapsalar daha sevilesi olabilir. Daniel X Factor Adria’yı kazandıktan sonra ülkesinde ve balkanlarda tanınır hale gelmiş.
İşte Eurovision 2015’in ilk şarkısı:
 

Birazdan bahsedeceğim iki şarkıcı açıklandıktan sonra tarzlarını, seslerini tam anlamıyla öğrenmek için youtube’a daldım. Bir iki şarkılarını dinleyip çıkmayı plandım ancak seslerini duyduktan sonra kendimi o videodan o videoya atarken buldum. Bir saat sonra youtubedan zar zor çıkabilmiştim.

Hollanda temsilcisi Trijntje Oosterhuis!

Ilk hiç araştırmadan yargıladığımda kurduğum cümle “Of gene mi Anouk tarzı…” olmuştu. Kabul edelim şarkısının söz yazarı da Anouk olacak. Gene de biraz araştırayım dedim. Tarzı gayet ballada yakın bu bir gerçek ama Anouk’tan ya da son yıllarda Hollanda’yı temsil eden herkesten çok daha güçlü ve yetenekli bir sesi olduğu herkesin de fark edeceği bir doğru. Lionel Richie, Andrea Bocelli gibi dünyaca ünlü isimlerle düet yapmış biri üstelik.

Trijntje şarkı hakkında “Çok yeni bir şarkı, benden ya da Anouk’tan beklemeyeceğiniz bir tarzda” cümlesini kurdu.

Son birkaç yıldır Hollanda’nın çok iyi dereceler alıyor. Daha 4 isim ve 1 şarkı belli olabilir ama eğer ses üzerine oy verilecek olursa Hollanda bu sene de birinciliğe çok yakın olacak.

 

Belçika Temsilcisi Loic Nottet!

Bir Belçika geleneği olarak ülkenin X-factor ya da The Voice gibi yarışmalarını kazanan ya da dereceye giren Eurovision için de hak kazanmış oluyor. Bu seneki Belçika temsilcimizse The Voice ikincisi.

Şu son birkaç gün de bir kez daha insanları tanımadan yargılamamayı öğrendim. İlk duyduğumda “Gene mi? daha ne kadar rezil olabilirsiniz” olmuştum. Youtubeda geçen bir saat sonunda “Bu sene daha ne kadar iyi gidebilir” dedim. Tamam daha şarkılarını duymadık ama o ses! Çok özel ve hoş bir sese sahip Loic. Şarkı seçimini doğru yaparsa direkt favori olacağına eminim.

Bu senenin Eurovision temsilcileri hakkında siz neler düşünüyorsunuz?

About Kemal Can Arat (392 Articles)
Yaş: 26 Şehir: Viyana Bulunduğu Eurovisionlar: 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019
Contact: Website

Yorum bırakın

Email adresiniz gözükmeyecek.


*


Top