SON HABERLER

Röportaj : İşte ZOË ile Gerçekleştirdiğimiz Röportaj!

Evet, Viyana’dan beklediğimiz röportaj sonunda ulaştı! 🙂 Yüzümüze gülücükler konduran, çok güzel, çok samimi bir röportaj gerçekleştirdik ZOË ile. Daha önce hiç duymadığınız hangi detayları sorduk? Beklenen Eurovision performansı hakkında neler öğrendik? Türkiye hakkında neler düşünüyor? Merak ettiğiniz daha birçok şey bu röportajda! Haydi başlayalım!

 T : Merhaba sevgili Zoë! Ben ESCin5.com editörlerinden Tolgahan. Öncelikle ulusal finali kazanıp Eurovision’da ülkeni temsil etmeye hak kazandığın için seni bir kez daha tebrik ediyoruz! Gerçekten seninle röportaj yapmak bizim için büyük keyif ve mutluluk çünkü Avusturya bu sene ekibimizin favorileri arasında yer alıyor. Seni gerçekten bu seneki yarışmada en yükseklerde görmeyi umut ediyoruz. Geçtiğimiz sene Avusturya’da 2015 Eurovision Şarkı Yarışması’nda ekip olarak geçirdiğimiz o 2 hafta unutulmazdı. Bizi yeniden Avusturya’ya götür lütfen! 🙂

ZOË :  Merhaba Tolgahan, bu kadar güzel sözler için çok çok teşekkür ediyorum. Gerçekten çok sevinçliyim beni desteklediğiniz için 🙂

T : Bu aralar hayatının oldukça yoğun ve hızlı olduğunu tahmin edebiliyoruz ama klasik bir soru ile başlayalım 🙂 Nasılsın, hayat nasıl gidiyor?

ZOË : Çok iyiyim. Çok yoğun bir programım var ama gerçekten şu an ne yapıyorsam çok severek yapıyorum. Her şey oldukça heyecan verici! Eurovision’a çok az kaldı ve ben gerçekten sahneye adım atmak için sabırsızım!

T: Neden bu kadar tatlısın?

ZOË : Her zaman bu kadar tatlı değilim 🙂

T: İnternette gördüğümüz gibi, Avusturya bu sene popüler ülkeler arasında yer alıyor. Bunun hakkında ne düşünüyorsun? Aldığın geri dönüşler seni mutlu ediyor mu?

ZOË : Dürüst olmak gerekirse, internet üzerinden gelen tepkilere çok fazla göz atmıyorum çünkü beni daha fazla heyecanlandırıyor 🙂 Ama tesadüf eseri keşfettiğim her hoş yorum beni gerçekten çok mutlu ediyor!

T : Eurovision Şarkı Yarışması senin için ne ifade ediyor, bu büyük yarışmanın senin için önemi ne?

ZOË : Daha çok küçük bir çocukken başladım Eurovision’u izlemeye. O harika Eurovision sahnesinde yer almak her zaman benim en büyük hayalimdi. Şimdi Avusturya’yı temsil ediyorum ve bundan dolayı gerçekten hem çok mutluyum hem de minnettarım.

T : “Loin d’ici” gerçekten çok uyumlu bir şarkı. Gerek sözler, gerek sound ve ritim, gerek Fransızca ve senin sesin, şovun.. Gerçekten çok iyi bir uyum yakalanmış. Bu şarkıyı nasıl yarattın? “Loin d’ici” nasıl ortaya çıktı?

ZOË : Çok teşekkür ederim! Bu şarkının söz ve müziğini babam ile beraber yazdım. Aslında bu şarkı ilk albümüm olan “Debut” için hazırladığımız son şarkıydı. Bu şarkıyı daha ilk kayıt ettiğimizde, hem ben hem de babam, bu şarkıda özel bir şeyler hissettik. Bu şarkıyı hazırlarken ve kaydederken hiçbir baskı hissetmedik, akışına bıraktık. Belki de sadece bu yüzden bu şarkı bu kadar hafif, rahat ve pozitif 🙂

T: Biliyoruz ki babanız da Avusturya’nın önemli müzisyenlerinden. Babanızla çalışmak nasıl bir duygu?

ZOË : İkimiz de müziğe karşı bir aşk besliyoruz ve bu yüzden babam ile beraber çalışmayı, şarkı yazmayı, hazırlamayı çok güzel buluyorum. Hayatımızın en güzel zamanları 🙂 Aynı zamanda çok yakınız.

T : İlk albümün “Debut” oldukça kaliteli hazırlanmış bir albüm. İkinci albüm için bir çalışman, bir planın var mı? Ne zaman gelir?

ZOË : Çok teşekkür ediyorum! Yakında “Debut Deluxe” isimli özel düzenlenmiş bir albümüm çıkacak.Bu albümde “Loin d’ici”nin son versiyonu ile beraber 4 yeni bonus şarkı olacak. Daha sonrası için bir turnem var. Gerçekten orkestram ile sahne almaya bayılıyorum. 

Yeni albüm için çalışmak istiyorum fakat şu an Eurovision’a konsantre olmuş durumdayım. Ama şunu söylemeliyim ki şu an yaşadıklarım, tüm heyecan verici şeyler, benim yeni şarkılarım için bir ilham kaynağı 🙂

T: Peki hayattaki hedeflerin neler?

ZOË : Mutlu olmak ve düzenli bir yaşama sahip olmak. Tabii ki şarkı söylemeye ve oyunculuğa devam etmek istiyorum.

T: Sosyal medya üzerinde senin destekleyen Türkleri görmüş olabilirsin. Türkiye yarışmaya artık katılmadığı halde, Eurovision ülkemizde hala oldukça popüler ve bizim gördüğümüz kadarıyla Türk Eurovision severler seni gerçekten destekliyor. Bunun hakkında ne düşünüyorsun? Türk Eurovision fanlerine mesajların var mı?

ZOË : Teşekkür ediyorum! Müziğimin Türkiye’ye, Türklere de ulaşmasından gerçekten çok mutlu ve gururluyum . Bu bize gösteriyor ki müzik evrensel bir dil ve müzik ile farklı kültürler ve ülkeler arasından “köprüler kurabiliriz”. Türkiye’deki sevenlerime buradan mesajım : Umuyorum ki gelecekte Türkiye’de sahne alma, orkestram ile beraber bir gün Türkiye’de olma, şansını elde ederim. Gerçekten sizlerle buluşmaktan, Türkiye’de olmaktan dolayı süper-mutlu olurdum!

T: Stockholm’den ve Eurovision’dan beklentilerin neler?

ZOË : Eurovision 2016, şu ana kadar benim kariyerimdeki en büyük olay ve Eurovision’dan beklentim hayatımın geri kalanında her zaman kalbimde taşıyacağım muhteşem bir tecrübe kazanmak. Yeni ve harika insanlarla ve müzik severler ile beraber olacağım için ve onlarla tutkumu ve müziğimi paylaşabilmeyi umuyorum. Muhteşem bir yolculuk olacak 🙂

T : Bu sene yarışacak olan diğer 42 şarkıyı dinledin mi? Favorin var mı?

ZOË  : Hepsini dinledim fakat favorimi seçemiyorum çünkü çok fazla harika şarkı ve büyük sanatçı var. Gerçekten, Eurovision için o 3 dakika çok önemli, kimin senin favorin olduğunu gerçekten o 3 dakikadan sonra anlayabiliyorsun. O büyük performansları izledikten sonra ancak söylenebilir. O 3 dakikayı iyi kullanmak gerekiyor, seyirci ile elektriğin tutması lazım, yoksa hiçbir şey işe yaramaz. Bence.

Bu yüzden, video kliplere göre ya da önceki performanslara favori seçmek şu an çok zor.

T: 2016 Eurovision Şarkı Yarışması’nda ne izleyeceğiz? Sahnede tek başına mı olacaksın? Performansında bizi neler bekliyor?

ZOË : Sahnede tek başıma olacağım. Sahne arkasında 3 vokalistim olacak. Arka plan görsellerinde ise hayallerimizdeki dünyadan görüntüler olacak ve ben o yolda yürüyeceğim. O yolda yürümeye devam ederken kurak yollardan rengarenk çiçeklerle dolu olan çayırlara uzanan manzaralar göreceksiniz. Sonra dondurucu bir kışı çiçeklerle dolu bir bahara değiştirecek güce sahip olacağım 🙂

Ekibim hala görseller ve arka plan üzerinde son hızla çalışıyor. İlk denemeyi görmek için sabırsızlanıyorum. Yakında deneyeceğiz!

T :Şimdi seninle biraz farklı ve kısa sorular ile detaylara inelim! 🙂

En sevdiğin yemek?

ZOË : Cheeseburger.

En sevdiğin tatil yeri?

ZOË : Güney Fransa

Hiç Türkiye’yi ziyaret ettin mi?

ZOË : Maalesef ki daha Türkiye’yi ziyaret etme şansım olmadı ama umarım en kısa zamanda olur!

Ülken hakkında ne düşünüyorsun?

ZOË : Gerçekten ülkemi çok seviyorum! Güzel ve güvenli bir ülke. Büyük kültüre ve öneme sahip şehirlerimiz var. Bu şehirlerimiz hem büyük bir müzikal, kültürel yapıya hem de çok güzel görülecek yerlere, dağlara sahip.

Kendini 3 kelime ile nasıl ifade ederdin?

ZOË : Yaratıcı. Karmakarışık. Tutkulu/ihtiraslı!

En sevdiğin Türk Eurovision şarkısı?

ZOË : Sertab Erener’den “Every Way That I Can”

T: Gerçekten bu muhteşem röportaj için çok teşekkür ediyorum. Umuyorum ki  çok yakında, Eurovision maratonu esnasında, ESCin5 ekibi seninle Stockholm’de buluşacak. Tekrar çok teşekkürler ve şimdiden bol şanslar! Görüşmek üzere 🙂

ZOË : Ben de çok teşekkür ederim bu röportaj için, en kısa zamanda görüşmek üzere 🙂

*ZOË, ülkesi Avusturya’yı İsveç’in başkenti Stockholm’de düzenlenecek olan 2016 Eurovision Şarkı Yarışması’nda “Loin D’ici” isimli şarkısı ile temsil edecek. ZOË,  10 Mayıs akşamı gerçekleşecek olan ilk yarı finalde yarışacak ve ülkesini büyük finale taşımaya çalışacak. Biz de ekip olarak ona şimdiden bol şanslar diliyoruz.

 

 

About Kemal Can Arat (392 Articles)
Yaş: 26 Şehir: Viyana Bulunduğu Eurovisionlar: 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019
Contact: Website

Yorum bırakın

Email adresiniz gözükmeyecek.


*


Top